Categories
Uncategorized

CAREER IN MARKETING – 5 Things I Wish I Knew Before I Started Out My Career

https://www.youtube.com/watch?v=nN88NBH9Lqo

Herkese merhaba Kanalıma hoşgeldiniz. Birkaç hafta önce YouTube, topluluk, bölümünde, Birkaç, hafta, önce YouTube, topluluk, bölümünde, ilginizi, çekeceğini düşündüğüm dört konu, hakkında, anket, yapıp, fikirlerinizi, sormuştum.

, Bir, tanesi, açık, farkla, birinci, olarak, ilk, video konusu, seçildi. Ayrıca hepsiyle ilgili, video görmek istediğinizi de gördüm., Yani gelecek, videolarda, hepsi, olacak., Yani gelecek videolarda hepsi olacak.

Fikirlerinizle katkıda bulunduğunuz, için, teşekkür, ederim., Sizin, için, önemli, ve, faydalı, içerikler, üretmeye, devam, edeceğimden, dolayı, gerçekten, mutluyum., Katkılarınız, için, teşekkürler.

, Gelecek, videolar, için, fikirleriniz, varsa, aşağıda, yorum, kısmına, yazın, veya, LinkedIn, aracılığıyla, ya, da beni, bulabileceğiniz diğer, mecralarda, paylaşmaktan, çekinmeyin., Dediğim, gibi, bu, Haftanın konusu ankette en çok oy alan “Pazarlama kariyerime başlamadan önce bilmek isterdim dediğim, beş, şey”.

, Hala, pazarlama, kariyerinizin, başındaysanız, henüz, başlamadıysanız, benim, geçmişte, yaptığım, hataları, öğrenip, bunlardan, kaçınmak, istiyorsanız, ya, da sadece, tecrübelerimden faydalanmak, istiyorsanız, bu, video tam size, göre.

, Asıl, konuya, girmeden, önce, küçük, bir, not., Bir, Süre ailemle olmak ve şu, an neredeyse dört aylık olan yeni doğmuş bebeğimle ilgilenmek için bir süreliğine Türkiye’deydim. Hayatının ilk, günlerinde ve aylarında ailemle birlikte, olmak, istedim.

, Ailemin, desteğine, ihtiyaç, duydum, çünkü Toronto’da eşim ve birkaç arkadaşım dışında başka, kimsem, yok., Bu yüzden Ada ile kendi, başıma, ilgileneceğim. Bunu size, açıklamak, istedim, çünkü, bu, durum programımı, ve, video paylaşma, rutinimi etkileyebilir Yine haftada bir, video yüklemeye devam etmeyi hedefliyorum.

Ama bazen, gerçekten, kontrol, edemediğim, elimde, olmayan, durumlar, oluyor., Durum böyleyken, yapabildiğim, kadarı yapabileciğimin en iyisidir. Anlayış, göstereceğinizi, umuyorum., Videoların, gecikme, Durumu olursa her zaman YouTube: Topluluk bölümüyle sizi haberdar etmeye çalışacağım Bununla beraber sizi burada görmekten çok mutlu, olduğumu, bilmenizi, istiyorum, Haydi, başlayalım İlk, madde, pazarlama, veya, genel, olarak, kariyerime, başlamadan, önce, bilseydim, dediğim, bir, şey, iş, ağını, olabildiğince, fazla, genişletmek, Çok, basit, ve, bariz, görünebilir.

, Yine de çoğumuzun. Gerçekten çok başarılı olmadığı bir şey. Şahsen kendimi içe kapanık olarak görmüyorum. Gördüğünüz en dışadönük insan da değilim İkisinin arasında bir yerdeyim.

İnsanlarla tanışmayı gerçekten çok seviyorum Fakat kariyerimin, başlarında, ve, üniversite, günlerimde, insanlarla tanışmanın ne kadar, önemli olduğunu bilmiyordum. Hayatınız, boyunca, tanıştığınız, herkesin, bir, fırsat, bir, arkadaş, ve, Akıl hocası olma potansiyeli vardır.

Bunu, her zaman aklınızda tutun, ve hayatınız, boyunca, ve, özellikle, kariyeriniz, açısından, mümkün, olduğunca, çok, insan, tanımaya, çalışın., Peki, insanlarla, nerede, tanışabilirsiniz, LinkedIn, Twitter, Angel.

co, Facebook, aklınıza gelen online mecralarda, tanışabilirsiniz., Hatta, Instagram, üzerinden, bile, tanışabilirsiniz., Bu, platformları, yalnızca, sosyalleşmek, ve, yorum, yapmak, amacıyla, Değil iş ağınızı genişletmek için kullanın.

Ayrıca üniversitelerdeki, etkinliklere, profesyonel, etkinliklere, iş, ağı, etkinliklerine, katılabilirsiniz., Eventbrite, Meetup, veya, benzer, etkinlik, platformlarında, bulunduğunuz, yerdeki, etkinliklere, bakabilirsiniz, ve, katılabilirsiniz, Fakat, çevrenizi, genişletmek, ve, insanlarla, tanışmak, için, tüm, bu, kaynakları, ve, platformları, kullandığınızdan, emin olun.

, Eğer, utangaç, biriyseniz, içine, kapanıksanız, tüm, bunlar, Biraz zor görünebilir biliyorum. Aslında şahsen kimseyi tanımadığım gidip, kendimi, tanıtmam, gereken, durumlarda, kendimi, aşırı, rahat, hissetmiyorum.

, Utandığımı hissettiğimde, her zaman kendi kendime en kötü durumda ne olabilir Bana ne derler veya yaparlarsa reddedilmiş hissederim Son olarak, eğer mümkünse rol model olarak, gördüğünüz, kişilerden, mentorluk, almayı, deneyebilirsiniz, bu, kariyeriniz, Için çok ama çok değerli bir adım olur.

Bu benim, kariyerime, başlamadan, önce, yaptığım, bir, şey, değildi, ama, sizin, için, harika, bir, ipucu., Kariyerime, başlamadan, önce, bilseydim, dediğim, ikinci, şey, bir, alanda, uzmanlaşıp, bunu, meslek, haline, getirmek.

, Bu, gerçekten, çok, önemli, ve, özellikle, geçen, yıl, Toronto’Ya: taşındığımda tamamen yeni bir ortamda iş, ararken, gerçekten, faydasını, gördüğüm, bir, şey., Çok, kısa, bir, sürede, iş, bulabilmemini, anahtarı, Inbound pazarlama, alanında uzmanlaşmış olmaktı.

Aynı şey eşim için de geçerli., Onun da kendi alanında uzmanlığı var. İş arama sürecinde de oldukça, şanslıydı. Alanımızda, belirli, bir, konuda, uzman, olmamız, Sebebiyle bu süreci kolay geçirdiğimizi düşünüyoruz.

Dolayısıyla pazarlama, alanında, kariyer, yapacaksanız, çok, fazla, branş, olduğunu, uzmanlaşabileceğiniz, pek, çok, konu, olduğunu, bilmelisiniz., Önceki, videolarda, pazarlama, alanında, kariyer, yapmaktan, bahsettiğimde, bunu, dile, getirmiştim.

, Ama, uzmanlaşabileceğiniz, çok, fazla, konu, olduğunu, kavramanız, gerçekten, çok, ama, çok, önemli., Bir, konuda, uzmanlaşıp, bunu, ‘süper, gücünüz’, Haline getirmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

Çünkü iş ararken gerçekten çok kritik bir, nokta, bu., Kişisel, markanızı oluşturmaya çalışırken de çok, önemlidir ki bu da bizi listemdeki üç numaraya getiriyor. Peki kişisel, marka derken ne kastediyorum Kendinizin de bir, marka olduğunu hiç, unutmayın, ve, buna, uygun, hareket, edin.

, Lütfen bunu, Not alın. Tekrar edelim., Siz, bir, markasınız., Bu, yüzden, bir, marka, gibi, davranın., Artık, sadece, özgeçmişin, tek, başına, yeterli, olmadığı, bir, çağda, yaşıyoruz.

, Bunu, tecrübeme, dayanarak, söylüyorum., Aksini, düşünebilirsiniz., Ama, bugünün, dünyasında, durumun, gerçekten, bu, olduğuna, inanıyorum., Bugün, birinin, adını, duyduğumuzda, yaptığımız, ilk, şey, Google’da, aratmak, oluyor.

, Google’da adınızı, her aradıklarında özellikle dijital pazarlama alanında kariyer yapacaksanız bir şeyler bulmayı, bekliyorlar., Bana, göre, bu, çok, önemli., Aynı, fikirde, olmayabilirsiniz, ama, yine, deneyimlerime, dayanarak, bunu, söylüyorum.

, Evet., Bebek, sesi., Gitmem, gerek., Şimdi, bu, ufaklık, kalktığına, göre, videonun, ikinci, yarısında, bir, misafirim, olacak., Umarım, bu, minik, Yüzü görmekten memnunsunuzdur. Ne diyorduk Evet.

Kişisel marka. Kişisel markanız üzerinde çalışın. Online ortamda, varlığınızı ve sizi tatmin edecek bir imaj, oluşturmaya, başlayın., Bu, üç, numaraydı., Dört, numaraya, geçelim., Çok, proaktif, dijital, olarak, aktif, ve, meraklı, olun, Bunu, açıklamaya, ihtiyaç, olup, olmadığından, emin değilim, ama, demek, istediğim, sürekli, öğrenme, Ve denemeye sonuna kadar açık olun.

Güncel sektör, trendleri, ve, haberlerini, takip, edin., Hangi, markalar, pazarlama, konusunda, neler, yapıyor, vermek, istedikleri, mesajı, nasıl, iletiyorlar, hangi, platformları, ve, kanalları, kullanıyorlar, nasıl, kullanıyorlar, kitleleriyle, nasıl, etkileşime, giriyorlar, bunlara, dikkat, edin.

, Bunları, takip, etmeniz, ve, anlamaya, çalışmanız, sizin, için, çok, önemli., Bu, Maddeyle ilgili söyleyeceğim son şey, görsel olarak aktif olmak ve bunun anlamı., Dijital, kanallarda, aktif, olmak, için, influencer, olmak, zorunda, değilsiniz.

, Ancak, dijital, pazarlama, alanında, olmak, istiyorsanız, bence, iş, için, ihtiyacınız, olduğunda, kullanabilmeniz, için, tüm platform, ve kanalları, bilmeniz, ve, ustaca, kullanabilmeniz, gerekir.

, Aslında, kişisel, amaçlar, için, kullanmaya, başlamalısınız., Bu ortamlarda varlık göstererek nasıl çalıştıklarını ve algoritmalarını anlamaya, çalışarak, pratik, yapmış, olursunuz.

, Bu, platformlar, hakkında, genel, olarak, bilgi, sahibi, olmak, haricinde, bence, dijital, bir, pazarlamacı, olarak, öncelikle, bunları, kullanmak, gerekiyor., Ve son olarak, beş numara online kurslara, katılın, ve, yeni, beceriler, kazanın.

, Yaşınız, küçük, olsa, bile, ders, almak, Için asla erken değildir. Tüm online kurslara, erişebilirsiniz. Hepsinden faydalanabilirsiniz. Yeni şeyler öğrenirsiniz Bu dersler, o alanların ilginizi çekip çekmediğine karar, vermenize, yardımcı, olabilir.

, Pazarlama, veya, öğrenmek, istediğiniz, herhangi, bir, konu, olsun, eğer, kariyerinizin, başındaysanız online kursların, her zaman çok ama, çok, faydalı, olduğunu, düşünüyorum., Kariyerinizin, başında, ya da Halihazırda okulda pazarlama eğitimi alıyor olsanız bile online kursların, yeni beceriler aslında yeni pratik beceriler kazanmak adına, önemli, olduğunu, düşünüyorum.

Bu ne anlama geliyor Örneğin herhangi bir yazılımın nasıl kullanıldığı, ile, ilgili, dersler, alabilirsiniz, mesela, HubSpot Akademisi’ndeki HubSpot pazarlama otomasyon platformunun nasıl, kullanılacağını, öğreten, kurs, Gibi.

Bu iş başvurularında eğer başvurduğunuz şirket, pazarlama, platformu, olarak, HubSpot, kullanıyorsa, rakiplerinizin, önüne, geçmenizi, sağlayabilir., Ayrıca, Google, AdWords’ü potansiyel müşteri kitlesini oluşturmak için LinkedIn & # 39.

I nasıl kullanacağınızı YouTube için içeriği nasıl üretebileceğinizi de öğrenebilirsiniz. Tüm bu bilgiler muhtemelen okulda öğrendiklerinize kıyasla pratik beceriler olacaktır. Çünkü geçmişte pazarlama dersleri de aldım, bence hepsi daha genel ve teorikti.

Online kurslarsa, kariyeriniz boyunca gerçekten kullanabileceğiniz, pratik, beceriler, kazanmanızı, sağlayabilir. Son olarak bonus madde, eklemek, istiyorum, bu, Yine sadece pazarlamaya özgü değil genel olarak kariyerime başlamadan önce bilseydim dediğim bir şey.

, O da ‘HAYIR’ın günü mahvetmesine izin vermeyin. Kariyerimizin başlangıcında daha savunmasız hassas, oluyor, ve, korkuyoruz., Kariyerimizin, ilerleyen, yıllarında, olduğumuz, gibi, mücadeleye, hazır, olmuyoruz.

, ‘Hayır’, kelimesini, duymaktan, daha, çok, etkileniyoruz, çünkü, genel, olarak, daha, az, cesuruz, Ve kendimize daha az güveniyoruz. Duyduğumuz, ‘Hayır’ı son ve, kesin bir, ‘hayır’ zannediyoruz.

Size, şunu, söyleyeyim, kesinlikle, öyle, değil., Tecrübelerime, dayanarak, söylüyorum., Kariyerimin, ilk, zamanlarında, pek, çok, işe, başvurdum, ve, pek, çok, kez, ya, hiç, cevap, alamadım, ya, da ‘hayır’, cevabı, aldım.

, çok sayıda’hayır’Sorun değil. Hayır demek en basit anlamıyla daha sonra tekrar deneyebilirsiniz, demektir., Kendinizi, geliştirebilirsiniz., Başka, bir, yol, deneyebilirsiniz, ya da ikinci, seçeneğe geçebilirsiniz.

‘Hayır’ı ‘evet’e dönüştürme potansiyeline ve gücüne sahip olduğunuzu unutmayın., Pazarlama, kariyerime, aslında, sonuç olarak, her türlü meslek, için, geçerli, olduğundan, Genel olarak kariyerime başlamadan önce bilmek isterdim dediğim, şeylerin, bir, özetini, yaptım.

, Umarım, sizin, için, yararlı, ve, dikkate, alacağınız, tavsiyeler, olmuştur., Herhangi, bir, madde, hakkında, sorunuz, varsa, sorun, elimden, geldiğince, cevaplamaya, çalışacağım., Bugünkü, videonun, sonuna, geldik.

, Geldiğiniz, ve, sonuna, kadar, kaldığınız, için, teşekkürler., Eğer, buraya, kadar, izlediyseniz, beni, çok, Mutlu ettiniz. İzlediğiniz için teşekkürler. Bir, sonraki, videoda, görüşmek, üzere.

, Kendinize, iyi, bakın,

Source : Youtube

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *